Bali Masajı

Home / Massage / Bali Masajı
Bali Masajı

Bali Masajı

Mumlarla aydınlatılmış, loş bir odada, gözleriniz kapalı uzanmış yatıyorsunuz… Yasemin, sandal ağacı ve lavanta kokuları başınızı döndürüyor. Rahatlatan dokunuşlarsa tüm yorgunluğunuzu alıyor. Hayır güzel bir rüyayı değil, sadece bir Bali masajı seansını anlatıyoruz.

Önce size sunulan “hoşgeldiniz” içkisini yudumluyorsunuz. Bu arada, “tukang pijsat” yani masajı yapacak uzman, masaj sırasında sarınacağınız “sarong”u (yumuşak ve uzun bir pareo ) ve takılarınızı koymanız için Bali stili mücevher kutusunu getiriyor. Masaj yağları arasından, kokusunu en çok beğendiğinizi seçiyor ve “arong”nuza sarınıp masaj yatağına uzanıyorsunuz. Sandal ağacı, aloe vera ve yasemin gibi dünyanın en güzel kokularına sahip yağlarla yapılan masaj başlıyor. Bitkilerle hazırlanmış peelingle arınıyor, Bali dağlarından gelen çiçeklerin yüzdüğü banyoda rahatlıyorsunuz. Evet, yaklaşık iki buçuk saat süren Bali masajı kendinizi şımartmanız için yapabileceğiniz en mükemmel şeylerden biri!

Yolu, Endonezya ve Papua Yeni Gine sınırındaki, küçük volkanik Bali adasına düşen herkes mutlaka Bali masajı denemiş ve bu keyfi yaşamıştır. Peki ya hiçbir zaman bu kadar uzaklara gitmeye niyeti olmayanlar? Onlar da artık, Egzotik Bali havasını İstanbul’a taşıyan spa merkezlerinde bu keyfi yaşayabilirler.

İşte Sultanahmet’teki Four Seasons Hotel bunlardan biri. Biz de, Bali masajının methini duyduk ve bu konuda daha ayrıntılı bilgi edinmeye kara vererek Four Seasons Hotel’deki uzmanlara başvurduk. İlk öğrendiğimiz bu masajın keyifli olduğu kadar sağlıklı da olduğuydu.

Bali masajı, kan dolaşımını arttırarak ve kas gerginliğini azaltarak vücutta müthiş bir rahatlama sağlıyor. Tüm vücuda güçlü hareketlerle uygulanan masaj özellikle el ve ayak bölgesinde yoğunlaşıyor.